forum1ogloszenia1sklep1galeria1informator2kalendarium1

Data pl v0.1 - by KESS Data: piątek, 24 października 2014 r. Imieniny: Arety, Marty, Marcina
Ustaw jako stronę startową   

baner-katalog-firm
Pochmurno

dziś w Paryżu

13°C
Pochmurno
Sob.
Rano zachmurzenie/Po południu słonecznie
10°C / 16°C
Nie.
Zachmurzenie częściowe
9°C / 17°C
Pon.
Zachmurzenie częściowe
7°C / 18°C
NEWS:
Home Wiadomości Niezbędnik Polaka we Francji
Niezbędnik Polaka we Francji
piątek, 10 czerwca 2011 08:56   

polonika-Niezb Wydział Konsularny Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Paryżu i Parabole, Stowarzyszenie Pomocy w Trwałej Integracji Osobom z Europy Centralnej i Wschodniej przedstawiają Niezbędnik Polaka we Francji, praktyczny poradnik dla Polaków przebywających we Francji. 

Naszym założeniem było zebranie w jednej publikacji niezbędnych, praktycznych informacji dotyczących życia codziennego, rodzinnego i zawodowego, a także praw i obowiązków obywateli polskich przebywających we Francji. Kierujemy ją zarówno do Polaków już mieszkających we Francji, jak i tych planujących osiedlenie się tu na stałe lub tymczasowo.

Parabole - Stowarzyszenie pomocy w trwałej integracji osobom
z Europy Centralnej i Wschodniej

Informacje dotyczące Niezbędnika:

tel. 01 55 26 82 10
tel. kom. 06 84 87 36 59
fax 01 40 37 63 81

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

W naszej ofercie znajdują się również:

DYŻURY SOCJALNE, podczas których oferujemy pomoc w rozwiązywaniu problemów z pracodawcą, CAF-em, Securité Sociale, urzędem podatkowym, urzędem pracy, towarzyszymy podczas spotkań w urzędach, bankach, u lekarza, pomagamy w redagowaniu pism urzędowych itp.

Poniedziałki 15.00-18.00 / 263bis, rue St-Honoré 75001 Paris

Wtorki 14.30-19.00 / 7-9, rue Mathis 75019 Paris

Soboty 11.00-16.00 / 51, rue de l’Ourcq 75019 Paris

KURSY JĘZYKA FRANCUSKIEGO ORAZ KURSY JĘZYKA POLSKIEGO JAKO OBCEGO

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Komentarze  

 
0 #9 Anna 2421 2014-03-23 13:01
Ja rowniez wstydze sie za Polakow ktorzy przyjezdzaja do Francji po zasilki tylko gdzie ta praca ???
Jesli masz prace dla mnie chetnie ja wezme nawet sprzatanie ulicy
Cytować
 
 
+1 #8 Scalia 2011-07-01 16:31
Cytuję alicja1523:
Szanowna Pani"SCALIA"
Zasilki sa po to, aby polepszyc statut zycia i dostaja je ci, ktorzy maja do tego prawa i ktorzy o nie prosza.
Publiczne obrazanie osob jest karane i jako jednostka ludzka nie jestesmy uprawnieni to postepowania w ten spopsob.

a czy ja kogos obrazam? Ja tylko wyrazam swoja opinie na ten temat. Przeciez mam do tego prawo jest wolnosc slowa
Cytować
 
 
-2 #7 alicja1523 2011-07-01 14:24
Szanowna Pani"SCALIA"
Zasilki sa po to, aby polepszyc statut zycia i dostaja je ci, ktorzy maja do tego prawa i ktorzy o nie prosza.
Publiczne obrazanie osob jest karane i jako jednostka ludzka nie jestesmy uprawnieni to postepowania w ten spopsob.
Cytować
 
 
+1 #6 Taki jeden 2011-06-19 22:24
Widze Scali ze i tu dajesz rade heh :lol: :lol:
Cytować
 
 
+3 #5 Scalia 2011-06-13 17:50
Cytuję rysiu:
RSA itd.:):) przyjezdzam biore ,zasilek na dzieci tez biore ktore sa w polsce doplate do mieszkania tez biore bo czemu nie? potem oddaje pokoj za 400stowki i mieszkamy w 10 na 25m2.jest fajnie przyjezdzam pod kosciola 5 letnim autem kupionym na casie i wyklepanym i jest jak nowy bynajmniej taki pojdzie do PL za fajne pieniazki z bardzo malym przebiegiem. W Pl Mam juz drugi dom i betoniarka na kazdym podworku:) no bo co sasiad ma czemu ja nie !!
Moi Drodzy: To jest przyklad dzisiejszego obywatela PL we Francji.Ale czego sie dziwic jak jest taki sytem.
Popieram zdanie poprzedniczki "nie znizajmy sie do ich poziomu"
Pozdrawiam tych co placa taxe za wszystko za to ze tu mieszkaja oddychaja pracuja i maja swoje dzialalnosci.
A do tych drugich mam prosbe by wrocili sobie do PL i nie psuli nam rynku pracy!

Zgadzam sie
Cytować
 
 
+5 #4 rysiu 2011-06-12 13:25
RSA itd.:):) przyjezdzam biore ,zasilek na dzieci tez biore ktore sa w polsce doplate do mieszkania tez biore bo czemu nie? potem oddaje pokoj za 400stowki i mieszkamy w 10 na 25m2.jest fajnie przyjezdzam pod kosciola 5 letnim autem kupionym na casie i wyklepanym i jest jak nowy bynajmniej taki pojdzie do PL za fajne pieniazki z bardzo malym przebiegiem. W Pl Mam juz drugi dom i betoniarka na kazdym podworku:) no bo co sasiad ma czemu ja nie !!
Moi Drodzy: To jest przyklad dzisiejszego obywatela PL we Francji.Ale czego sie dziwic jak jest taki sytem.
Popieram zdanie poprzedniczki "nie znizajmy sie do ich poziomu"
Pozdrawiam tych co placa taxe za wszystko za to ze tu mieszkaja oddychaja pracuja i maja swoje dzialalnosci.
A do tych drugich mam prosbe by wrocili sobie do PL i nie psuli nam rynku pracy!
Cytować
 
 
+8 #3 Scalia 2011-06-11 10:53
Cytuję ewe:
a co zal ci??????na piekne oczy nic nie daja,tylko tym ktorzy potrzebuja, a i tak nie jest to zadna rewelacja,wiec nie ma co zazdroscic

A czy ja zazdroszcze?Dla mnie to jest smieszne.hahahahhahaha
Cytować
 
 
-7 #2 ewe 2011-06-10 21:36
a co zal ci??????na piekne oczy nic nie daja,tylko tym ktorzy potrzebuja, a i tak nie jest to zadna rewelacja,wiec nie ma co zazdroscic
Cytować
 
 
+10 #1 Scalia 2011-06-10 18:54
Ach to RSA jak zwykle temat pieniedzy.
Do roboty a nie na zasilki.