baner-katalog-firm

Teraz jest Pt gru 15, 2017 10:08 am

Miałem wypadek w pracy-mam problem z ubezpieczalnią CPAM

Dowcipy i komiksy. Znasz dobry kawał? Tu mozesz go wpisać lub wkleić.

Miałem wypadek w pracy-mam problem z ubezpieczalnią CPAM

Postprzez thomas66661 » Śr lis 16, 2011 5:18 pm

Witam serdecznie..szukam pomocy, porady. Miałem dnia 3 października wypadek w pracy we Francji. Z miejsca wypadku zawieźli mnie do szpitala w Epinalu, w którym stwierdzono oprócz drobnych potłuczeń złamanie kręgosłupa. W szpitalu przebywałem 6 dni po czym mnie wypisano i skierowano na wizytę kontrolną po 10 dniach (dostałem na wypisie zwolnienie z pracy do 4 grudnia), po czym pozwolono mi na powrót do kraju w celu dalszego leczenia. Podczas wizyty kontrolnej dnia 19 pażdziernika dowiedziałem się że mój pracodawca nie zgłosił się do szpitala, nie przedstawił mojego numeru ubezpieczenia w firmie URSAF i będę obciążony kosztami leczenia. Polecono mi abym zgłosił sprawę na policję i dzwonił do ambasady. W ambasadzie poinformowano mnie że mam zgłosić to na policję. Tak też zrobiłem ale na Policji na podstawie przedłożonego kontraktu (umowy o pracę i biuletynów rozliczeniowych)stwierdzono że nie mogą wszcząć postępowania, gdyż z ich analizy wynika że jestem ubezpieczony, a podstawą wszczęcia jakiś działań jest pisemne zaświadczenie że nie jestem ubezpieczony, które miałem załatwić w firmie URSAF. Następnie udałem się do URSAF-u, gdzie próbowałem załatwić te zaświadczenie, czy jestem czy nie jestem ubezpieczony. Z uwagi na rzekomy brak obecności dyrektora placówki nie wystawili mi tego potwierdzenia ani nawet ustnie nie poinformowali mnie o tym fakcie. Napisałem tam osobiście prośbę o przesłanie mi takiego potwierdzenia drogą e-meilową. Następnie udałem się do miejscowej placówki CPAM w Epinalu, gdzie niestety potwierdzono fakt że mój wypadek nie został jeszcze zgłoszony przez szefa, w w dodatku że nie zostałem zgłoszony poprzez deklarację do ubezpieczenia chorobowego. Jednak konsultantka potwierdziła słownie fakt że mój pracodawca może to zrobić nawet po wypadku i w każdej chwili w trakcie trwania kontraktu- umowy. Powiedziała też że Ubezpieczalnia pokryje wszelkie koszty mojego leczenia i wypłaci chorobowe. Tu chciałbym nadmienić że mam kontrakt od dnia 24 marca do 17 grudnia tego roku. Jest to kontrakt pomiędzy mną a francuskim obywatelem( pracodawcą). Po powrocie do kraju nie mogę załatwić kompletnie nic. Pracodawca francuski potwierdził fakt, że złożył deklarację do chorobowego z kompletem wymaganych dokumentów, ale nic poza tym nie jest w stanie się niby dowiedzieć. Dostałem od niego potwierdzenie zgłoszenia do chorobowego, przesłane przez CPAM w Epinalu w postaci faxu, które jak wynika z dokumentów jest ważne od 14 listopada do 24 grudnia. Nadmieniam że nie zostały mi przekazane pieniążki za chorobowe, nie dostałem karty Vital upoważniającej do leczenia. Jestem już półtora miesiąca po wypadku i nie mogę kontynuować leczenia w Polsce z uwagi na brak jakiegokolwiek potwierdzenia mojego faktu ubezpieczenia we Francji. Wczoraj dzwoniłem do szefa i stwierdził że mam osobiście kontaktować się z ubezpieczalnią CPAM i dowiadywać się o wszystko i mam załatwić od nich zgodę na kontynuację leczenia w Polsce. Gdyż rzekome chwilowe potwierdzenie ubezpieczenia przesłane przez nich faxem do mojego pracodawcy, a następnie e-mailem do mnie stwierdza że mogę się leczyć tylko na terenie Francji. Jest to zawiła sytuacja, bardzo proszę o jakąś pomoc, porady, gdzyż nie wiem co mam dalej robić. Nie znam dobrze francuskiego, dlatego każdy kontakt są to wydatki związane z pomocą tłumaczki języka francuskiego. Nie znam numeru do placówki CPAM, wszędzie gdzie szukałem numeru podawany jest tylko numer infolinii niedostępny z Polski. Nie wiem jak ruszyć tę sprawę. Nie wiem czy zbyt późne zgłoszenie mnie do chorobowego przez mojego pracodawcę nie wpłynie na brak zapłaty kosztów mojego leczenia we Francji. Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc..podaję numer gg. 9494957...proszę o każdą informację.
thomas66661

Re: Miałem wypadek w pracy-mam problem z ubezpieczalnią CPAM

Postprzez pablo » Pt lis 30, 2012 8:32 am

Jeśli chciałbyś się starać o odszkodowanie z oc pracodawcy to możesz starać się jeśli do wypadku doszło z powodu jego zaniedbania. Najlepiej zgłosił się do firmy odszkodowawczej, która zajmuje się prowadzeniem tego typu sprawami. Musisz mieć protokół powypadkowy, dokumety medyczne i wszystkie inne które dotyczą wypadku. Ja uległem wypadkowi na budowie we Francji. Spadłem z rusztowania, które było źle zabezpieczone. W wyniku tego miałem wstrząs mózgu, złamaną rękę, obojczyk oraz skręcone kolano. Zleciłem prowadzenie mojej sprawy firmie odszkodowawczej.Byłem bardzo zadowolony ze współpracy z tą firmą. Uzyskali dla mnie fajne odszkodowanie. Życzę powodzenia :)
pablo

Postprzez milosz » Pt sty 11, 2013 10:26 am

Jeśli nie jesteś w stanie sam załatwić sprawy to skontaktuj się z profesjonalną firmą, która zajmuje się tego typu sprawami. Oni na pewno będą w stanie ci pomóc. Jeśli chodzi o wypadek przy pracy to na pewno niezbędny będzie protokół powypadkowy oraz wszelkie dokumenty medyczne z twojego leczenia. Oczywiście, żebyś mógł się starać o odszkodowanie z oc pracodawcy musi być jego odpowiedzialność za wypadek. Ja po wypadku w pracy we Francji współpracowałem z firmą, której link wysyłam poniżej gdybyś był zainteresowany: http://www.campter.pl/odszkodowania-we-francji/
milosz

Postprzez piotr_55 » Śr sty 30, 2013 3:18 pm

Zgadzam się z poprzednikiem. W takich sprawach najlepiej udać się po pomoc do profesjonalistów. Sam mając wypadek przy pracy we Francji korzystałem z usług tej firmy. Musisz tylko dostarczyć wszystkie dokumenty medyczne dotyczące tego wypadku.
piotr_55

Postprzez sebastian09 » Wt kwi 23, 2013 7:57 am

Proszę o pomoc. O jakie odszkodowanie mogę się starać gdy uległem wypadkowi przy pracy? Pracowałem we Francji na budowie. Ktoś zostawił sprzęt i ja idąc potknąłem się o niego w wyniku czego uszkodziłem sobie bark. Już 2 miesiące przebywam na zwolnieniu.
sebastian09

Postprzez marine » Cz maja 02, 2013 1:26 pm

sebastina09- ja ci doradzam kontakt z centrum odszkodowań lexpro- w podobnej sytuacji pomogli mojej siostrze. Jej pracodawca myślał, że jak zatrudnia Polkę, to może nic nie robić, a należało się jej odszkodowanie i od pracodawcy i od ubezpieczalni. A ci z tej kancelarii zalatwili na nia wszystko, mowia po francuski i po polsku, wiec nie ma zadnej bariery, wszystko nam dobrze wytlumaczyli. No i na poczatku nie biora pieniedzy, nawet proponuja, ze wyplaca ci zaliczke na poczet ubezpieczenia, jak nie masz kasy na leczenie, tak więc polecam, maja biura w polsce i we francji.
marine

Postprzez thomas66661 » Pn wrz 07, 2015 11:29 am

pytanie do marine...czy mógłbym uzyskać od Ciebie dokładniejsze namiary na te wspomniane kancelarie czy też placówki odszkodowawcze. Nadmieniam iż nic niestety do tej pory nie wskórałem w mojej sprawie. Znalazłem nawet prawnika polskiego we Francji który niestety zwodził mnie przez praktycznie rok czasu i całkiem niedawno odmówił reprezentowania mojej osoby w sądzie pracy w Epinalu.
thomas66661

Postprzez thomas66661 » Pn wrz 07, 2015 11:43 am

pytanie również do użytkowników powyżej...proponujecie skorzystanie z usług centr odszkodowań..czy znacie może nazwisko Prawnika który reprezentuje powyższe firmy w dochodzeniu roszczeń we Francji. Pytanie kieruje dlatego gdyż nie chcę znów zlecić swojej sprawy komuś kto będzie mnie zwodził przez następny rok. Moja sprawa wygląda następująco. Wyczerpałem w zeszłym roku w listopadzie procedurę odwoławczą jeśli chodzi o dochodzenie roszczeń wobec Ubezpieczalni C.P.A.M. w Epinalu. Poza tym że potraktowali mnie przysłowiowo jak śmiecia, została mi tylko droga prawna czyli dochodzenie swoich roszczeń w sądzie. Znalazłem po uciążliwych poszukiwaniach kancelarię prawną reprezentowaną przez polskiego pochodzenia prawnika. Po przesłaniu mu kompletnej dokumentacji stwierdził że sprawa jest banalna i podejmie się jej. Niestety do tej pory nic nie zostało ruszone a czas ucieka. Już minął prawie rok od tego czasu a nie wiem czy się nie mylę ale też mam określony czas na wniesienie pozwów do sądu przeciw mojemu pracodawcy jak i koszmarnej ubezpieczalni. Na dzień dzisiejszy nie zapłacili mi za półtoraroczne chorobowe. Nie wyszli z żadną propozycją odszkodowania powypadkowego ani też z ewentualną propozycją renty. Mówiąc szczerze, z góry mnie olali. Proszę o odpowiedzi..pozdrawiam serdecznie
thomas66661

Powrót do Kącik uśmiechu

Login Form