baner-katalog-firm

Teraz jest Pt gru 15, 2017 10:15 am

CIĄŻA I PORÓD WE FRANCJI BEZ UBEZPIECZENIA... POMOCY...!

Dowcipy i komiksy. Znasz dobry kawał? Tu mozesz go wpisać lub wkleić.

CIĄŻA I PORÓD WE FRANCJI BEZ UBEZPIECZENIA... POMOCY...!

Postprzez juska024 » Pn maja 28, 2012 6:11 pm

Witam,
może znajdzie się jakaś mądra osóbka, która będzie potrafiła mi pomóc...?? :D
Mianowicie... Jestem w 23tyg ciąży. Początek ciąży prowadzony był przez polskiego lekarza, jednak nie stac mnie juz na jego uslugi, ktore zreszta nie są wcale adekwatne do traktowania pacjentki,( a raczej nazwałabym się KLIENTKĄ...) i teraz zapisałam się do szpitala publicznego (André Grégoire w Montreuil-będe wdziędzna za opinie na temat tego szpitala ;) )i mam juz ustaloną wizytę na 12/06. Jednak wczesniej kazano mi zrobic (do konca maja) 2gą echografię, na ktorą musze iść do pobliskiego centrum radiologii, poniewaz nie mam otwartego dossier i nie jestem jeszcze pacjentką szpitala.
Ja nie pracuje, a mój mąż nie ma możliwości (i choć próbował to mieć nie będzie) na pracę deklarowaną, nie mamy karty vital, numeru SS ani nic takiego...
Chodziłam wielokrotnie i bez skutecznie (nawet nie przyjeli mi tej rozowej kartki z oswiadczeniem ciazy od lekarza! :evil: ) do mojego Seciurity Social prosić o jakąś refundację kosztów badań, wizyt lekarskich, a teraz najbardziej martwi mnie koszt całego porodu... Po ktoryms razie trafilam na sympatyczną kobietę, którą udalo mi sie uprosić "o coś" - dostalam wniosek o Aide médicale de l'État (AME), złożyłam go z kompletem dokumentów i teraz zero jakiegokolwiek odezwu, 2mies minely i nic, zadnej informacji! a tu zblizają się kolejne badania + echografia, a ja tylko "kolekcjonuje" rachunki, zaczyna nas to przerastac... wiem ze pewnie nie jestem sama z takim problemem, wiec moze komus sie przyda jeszcze ten wątek :)

Do mojej wizyty w szpitalu zostalo jeszcze 2 tyg, watpie ze do tego czasu dostane jakąkolwiek odp z SS, dlatego:
- czy za wizyte w szpitalu i badania bede musiala zaplacic? Ile?
-Czy są jakies prawa zwalniające z platnosci kobiety w ciazy?
-Ile kosztuje poród (jestem po operacji wiec w 100% bedzie to cesarskie ciącie) i pobyt w szpitalu? Czy można jakoś uniknąć płatności?
-Czy w centrach PMI wykonywane są bezpłatne badania dla kobiet w ciąży(np. ta 2ga echografia, krew i podst badania w ciazy)?

Oj troche sie rozpisałam :) , ale martwi mnie to każdego dnia... :( :?:

Będę bardzo wdzięczna za każdą odpowiedź :D :!: :!: :!:
juska024

Re: CIĄŻA I PORÓD WE FRANCJI BEZ UBEZPIECZENIA... POMOCY...!

Postprzez mama » Pn cze 11, 2012 10:53 am

AME z tego co mi wiadomo dostaje sie ostatecznie po 3 miesiacach oczekiwania, tzn. wczesniej zlozywszy wszystkie dokumenty, takze powinno przyjsc niebawem, a jesli bardzo sie boisz idz do merostwa do assistant sociale i wytlumacz, moze zadzwoni, popyta i przyspiesza, albo dadza odpowiedz kiedy... jesli Cie splawi, bo niby nie tym sie zajmuje to popros o rdv z asystentka socjalna z merostwa(assistante sociale de la mairie), ja tak zalatwialam swoje sprawy. Co prawda AME nie mialam, ale tez sie staralam o nie i w merostwie w serwisie socjalnym, ktory dla wybranego miejsca pracuje w inne dni zawsze jest ktos , kto przyjmuje petentow z kolejki.Mnie tez nikt nie powiedzial, sama wszystko przerabialam "od a do z".Co do, szpitala nie wiem, a lekarz; moge sie domyslac ktory to i powiem z wlasnego doswiadczenia "zdzierus i buc". PMI jest darmowe w przypadku kontroli lekarskich i szczepien dla dzieci, a le co do matek to nie wiem, ale asystentka socjalna powinna pokierowac Cie w kazdej kwestii. Wystarczy zapytac i byc czasem troche upartym. Mozesz tez zapytac o pomoc asystentki medycznej w szpitalu, w ktorym bedziesz rodzila.I kto wie czy tak nie bedzie szybciej. Poza tym, majac europejska karte zdrowia do szpitala Cie przyjma, okazesz im karte i powiesz , ze dokumenty na AME masz zlozone i oni beda wiedziec co z tym robic. Fakt ta europejska karta nie upowaznia do darmowych lekow i badan, ale porod jest nieodplatny. :) Gdybys jeszcze czegos potrzebowala daj znac, moze sie przydam.
mama

Postprzez mama » Pn cze 11, 2012 11:04 am

Spojrz tez na watek "ciaza i porod" post uzytkownika vedenna, ona tez pisze o asystentce ze szpitala.Pozdrawiam
mama

Postprzez Gość » Wt lip 17, 2012 9:14 pm

napisałaś w rubryce Kącik uśmiechu kiedy trzeba się śmiać :D ?
Gość

Postprzez violcia000 » Pn mar 18, 2013 1:34 pm

Kochani mam ogromna prosbe.
Czy ktos sie orientuje jak jest z urlopem macierzynskim we Francji??Wiem ze przysługuje 6 tygodni przed porodem i 10 tygodni po,a co potem??przeciez takie male dziecko potrzebuje matki,a ja mam wrocic do pracy czy sie zwolnic???
Dodam ze pracuje we Francji 2 lata na stałej umowie i teraz urodze moje pierwsze dziecko..jesli ktos cos wie na ten temat i ewentualnie jak jest placone bylabym wdzieczna za odpowiedz.
violcia000

Postprzez cathy2007 » Pn kwi 08, 2013 6:51 am

witam jesli jestescie ubezpieczeni w polsce trzeba zapytac o karte europejska
cathy2007

Postprzez ewelina1606 » Pt kwi 19, 2013 10:25 am

Witam. Czy moglby ktos mi odpowiedziec na moje pytanie z gory dziekuje. Obecnie jestem w polsce niedawno dowiedzialam sie ze jestem ciazy.Moj narzeczony pracyje we francji legalnie.We wakacje planujemy wyjechac razem i tam mieszkac. Natomiast do lekarza poszlam w polsce i co mam zrobic by po wyjezdzie do fr. zapisac sie do lekarza? Jakie dokumenty sa potrzebne? Czy za porod tam bede placila? Pozdrawiam :)
ewelina1606

Postprzez monika88 » So maja 18, 2013 8:31 pm

Do Violci
Z tego co się oriętuje to jeżeli przepracowałaś równe 2 lata to przysługuje Ci jeszcze po macierzyńskim urlop wychowawczy na pierwsze dziecko chyba 6 miesiecy a na 2-gie dziecko 3 lata płatne. Musisz sie zgłosic do CAF-U to oni sie tym zajmują . Mi niestety nie przysługiwał wychowawczy i musiałam wrócić po 10 tyg. CAF zwraca pieniądze za opiekunki które opiekują się kilkoma dziećmi na raz .Miałam na początku obawy ,ale teraz jestem zadowolona .:)
monika88

Postprzez monika88 » So maja 18, 2013 8:54 pm

Do Eweliny
Mąż musi Cie wsiąść na swoje ubezpieczenie z pracy , bo musisz mieć karte securit e socjal i mituel żebyś poród był bezpłatny .Jak już będziesz miała atestacje z securite socjal zapisz sie do ginekologa bo czeka sie długo na wizytę, a w 3 miesiącu ciąży musisz zgłosic ciążę (lekarz daje ci papiery do securite socjal ) i wtedy poród jest bezpłatny i w chyba 7 miesiącu 900 euro wyprawki się dostaje .To bardzo zgłoszenie ciąży .
Jęsli chodzi o dokumenty to najlepiej brać europejskie wersje są bezpłatne w urzędach i podatki z 2 lat do tyłu .A i do razu do CAF sie zapisać bo tam dają wszystkie dodatki i rodzinne tylko akt urodzenia dziecka trzeba donieść.Szkoła rodzenia jest bezpłatna od 5 miesiąca .
monika88

Postprzez gosiaczeq » Śr cze 26, 2013 7:39 am

Witam.
W najblizszym czasie moj syn przyjezdza ze swoja przyszla zona do Francji do pracy.Moja przyszla synowa jest juz w 6 miesiacu ciazy.Czy jesli tutaj przyjedzie i zglosi sie do lekarza nie bedzie problemu z wyborem szpitala ,czy lepiej byloby zeby rodzila w Polsce?
Nie chcialabym ich narazac na niepotrzebny stres,wiec jesli ktos moze mi odpowiedziec to bardzo prosze.
gosiaczeq

Następna strona

Powrót do Kącik uśmiechu

Login Form