baner-katalog-firm

Teraz jest Pn wrz 25, 2017 11:58 pm

Odchudzanie super rady!

Gdzie się leczyć we Francji. Jak dbać o zdrowie i urodę. Pytania, porady.

Odchudzanie super rady!

Postprzez margo » N kwi 25, 2010 9:20 am

Dziewczyny! Zapomnijcie o bagietkach (pięć minut miernej przyjemności w ustach a dziesięć lat noszenia na tyłku).

Róbcie sobie chleb z otrąb owsianych (po francusku son d'avoine - we Francji można je kupić prawie w każdym sklepie najczesciej na stoisku BIO).
Wasi mężowie też go polubią! (Mój mąż schudł bez diety 5 kg wyłącznie po zmianie zwykłego chleba na chlebek z otrąb owsianych a ja z nim i dieta aż 12 kg - zbędne kilogramy po ciąży ).

Taki chleb ma mnóstwo witamin, jest bardzo dobry i mało kaloryczny. Dodatkowo otręby owsiane wypełniają żołądek i jelita a przez to chce się mniej jeść. Ponadto działają ja takie naturalne szczoteczki w jelitach wyczyszczając wszystkie złogi zalegajace w zakamarkach jelita grubego (i nie tylko ) od lat!!!Rewelacja dla osób z zaparciami, dla tych bez zaparć oczywiście też.

Na marginesie. Takiego katharsis jak po szklance otrąb z jogurtem popite 2 litrami wody (nie na raz ale pite w trakcie i po zjedzeniiu małymi łyczkami) nie ma się nawet po najsilniejszych lekach przeczyszczających. Szklaneczka rano szklaneczka wieczorem i efekt murowany!!!!!

Zasada nr przy spożywaniu otrąb to PICIE!!! Otręby aby zadziałać muszą naciągnąć mnóstwo wody i spęcznieć!!!! bez tego mogą zatkać jelita!!!

Oto moj sprawdzony przepis na chrupiacy, pyszny chlebek:
5dkg drożdży 5 żółtek 3-4 łyżki mąki szczypta soli 2 paczki otrąb owsianych wymieszaj to bez obaw i czekania na wyrośnięcie na koniec dodaj ubite na sztywno białka .Foremkę wyściel papierem do pieczenia i upiecz ok.45 min.Foremka jak na mały piernik lub na pieczeń rzymską(rynienka).Jeśli będziesz uważała że jest za gęste to dodaj wody jeśli za żadkie to mąki. SMACZNEGO.

Ja robię też naleśniki - skład ten co wyżej tylko nie ubijać białego i dodać mleko aby ciasto było ciekłe - pychota!
margo

Rewelacyjna dieta proteinowa!

Postprzez Bozena » Pn kwi 26, 2010 9:17 am

Hejka dieta jest naprawdę godna polecania oczywiście najpier trzeba przeczytać książkę, ja schudłam już 9 kg, czuje sie bardzo dobrze dodatkowo jestem najedzona :) jak narazie to jest najlepsza dieta ze wszystkich!

Tytuł książki to "Nie potrafię schudnąć" Dr Dukan

Ważne - przy diecie trzeba pić najmniej 1,5 litra wody dziennie!

Dieta Dukana składa się z 4 etapów:

I etap - uderzenia

W tym okresie trwającm od jednego do dziesięciu dni możecie żywić się ośmioma kategoriami produktów wymienionych poniżej. Z tych osmiu kategorii możecie dowolnie wybierać to, na co macie ochotę, beż żadnych ograniczeń i o każdej porze dnia. Wolno wam również te produkty dowolnie ze sobą łączyć.

-chude mieso: cielęcina, konina, wołowina z wyjątkiem antrykotu i rozbratla z koscia, wszystko na gillu lub pieczone w piekarniku bez dodatku tłuszczu
-podroby: watroba, cynadry, ozór cielęcy lub wołowy (czubek) -wszystkie ryby, tłuste, chude, o białej lub niebieskiej skórze, surowe, pieczone, wędzone lub gotowane
-owoce morza (skorupiaki i mięczaki)
-drób oprócz kaczki i bez skóry
-chuda szynka, chude wędliny indyka, kurczaka lub wieprzowe
-jaja
-chude produkty nabiałowe
-póltora litra wody z małą zawartością soli mineralnych
-środki wspomagające : kawa, herbata, herbatki ziołowe, ocet, zioła, przyprawy, korniszony,cytryna (nie jako napój), sól i musztarda (umiarkowanie)

II etap - równomierny rytm odchudzania

Zachować wszystkie dozwolone w kuracji uderzeniowej produkty i dodać, bez zadnych ograniczeń co do ilości, godziny spożywania czy sposobów łączenie następujące surowe lub gotowane
warzywa: pomidory, ogórki, rzodkiewki, szpinak, szparagi, pory, zieloną fasolkę, kapustę, grzyby, seler,fenkuły,wszelkie zielone sałaty łącznie z cykorią, boćwinę, bakłażany, cukinię, paprykę, a nawet marchew i buraki pod warunkiem , że nie będą podawane do każdego posiłku.

Podczas trwania tej fazy stosować naprzemiennie okres protein z warzywami i okres protein bez warzyw, aż do osiągnięcia ustalonej wagi, najlepiej pięc dni samych protein, pięc dni protein z warzywami (ja jednak bede jesc warzywka częsciej)

III etap - utrwalenie wagi

Czas trwania kuracji przejściowej oblicza się zależnie od wielkości utraconej wagi : dziesięć dni nowej diety na każdy utracony kilogram. Jeśli straciliście 20 kg, trzeba ją stosować przez okres wynoszący 20 razy dzisięc dni. Podczas fazy utrwalania wagi należy jak najściślej stosować się do diety pozwalającej na spożywanie następujących pokarmów:

-pokarmy proteinowe fazy uderzeniowej
-warzywa kuracji równomiernej
-jedna porcja owoców dziennie, oprócz bananów, winogron i czereśni -2 kromki pełnoziarnistego chleba dziennie
-40 gramów sera -2 porcje produktów skrobiowych tygodniowo
-udziec jagnięcy lub pieczeń z polędwicy wieprzowej

Jako ukoronowanie kuracji mamy jeszcze:
-dwa odświętne posiłki w tygodniu Oraz obowiązkowo i bezwarunkowo
-jeden dzień ścislej diety proteinowej (kuracja uderzeniowa) w tygodniu

IV faza - stabilizacja

Przejść do normalnego sposobu odżywiania się podczas sześciu dni w tygodniu, zachowując dobre nawyki nabyte podczas kuracji, i stosować jeden dzień w tygodniu ścisłą diete proteinową z pierwszej fazy, należy jesc tez otręby owsiane, raz dziennie ok 3 łyżk.

Polecam każdemu kto próbował różnych diet, ta jest na prawdę skuteczna i nie trzeba się katować wpisujcie swoje przeżycia im więcej doswiadczenia tym lepiej dla każdego z nas.
Bozena

Re: Odchudzanie super rady!

Postprzez dankas » Cz sie 25, 2016 8:33 am

Dieta Dukana nie jest do końca bezpieczna dla zdrowia, lepiej poszukać czegoś innego... jeśli chodzi o podobne diety do tej, to taki artykulik rzucił mi się w oczy niedawno http://www.biomedical.pl/dieta-i-odzywi ... -6521.html i tak jest powiedziane, że to lepsza wersja Dukana. Pytanie czy na pewno i czy ktoś próbował tej diety? Nie jestem do końca przekonana po tym, jak wyszła cała ta afera z Dukanem...
dankas

Postprzez Flavia » So wrz 10, 2016 12:26 pm

Nawet te podobne do Dukana to nic dobrego, lepiej je omijać szerokim łukiem. Tylko zdrowe odżywianie ma sens, jak chce się schudnąć. Bardzo sensowne rady można znaleźć tutaj. Samo białko to droga nie w tą stronę.
Flavia

Postprzez basia.k » So mar 25, 2017 2:24 pm

Macie racje- dieta Dukana to nie jest dobre rozwiązanie. Co prawda efekty są bardzo szybko, ale jest wiele badań na temat szkodliwości tej diety. Można sobie zniszczyć wątrobę i nerki :evil: Ja próbuję różnych naturalnych sposobów, dużo błonnika, zioła itp. Ostatnio czytałam o oleju kokosowym, nie miałam pojęcia, że jest dobry na odchudzanie, http://vitio.pl/african-mango/zdrowe-odchudzanie-ocet-jablkowy-vs-olej-kokosowy tu macie ciekawy artykuł na ten temat.
basia.k

Postprzez araszka » Pn lip 10, 2017 8:19 pm

chyba najlepszym sposobem na dietę jest po prostu udanie się do dietetyka i ułożenie sobie planu, co i kiedy należy jeść :)
araszka

Powrót do Zdrowie i uroda.

Login Form